O mnie Marta Kotusiewicz

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, pedagogiem, specjalistą wychowania fizycznego i zdrowotnego oraz doradcą żywieniowym i dietetycznym.

Swoją wielką życiową przygodę z branżą fitness & wellness, czyli szeroko rozumianą profilaktyką zdrowia, rozpoczęłam w 1997 r. To wówczas podjęłam studia w Łodzi i po raz pierwszy poszłam na prawdziwe profesjonalne zajęcia fitness. Zakochałam się od razu!

Już wtedy wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i dla ludzi, zajmować się profilaktyką chorób oraz pomagać w walce z nimi… Miałam szczęście spotykać na swojej drodze wspaniałych ludzi, którzy byli moimi nauczycielami, mentorami i … przyjaciółmi, których pasja i zaangażowanie udzieliła się również i mnie. Pracowałam jako instruktor fitness, trener, masażysta, fizjoterapeuta, doradca żywieniowy oraz jako nauczyciel i szkoleniowiec. Pomagałam moim klientom realizować ich cele: te związane z poprawą kondycji, ze zdrowiem oraz te bardziej szalone… Prowadziłam wiele różnych form zajęć fitness: ABT, TBC, Step, Dance (z grupy zajęć dynamicznych) oraz Pilates, Szkoła Kręgosłupa, Stretching, Body Wellness i wiele innych (z grupy prozdrowotnej).

Dziś zajmuję się przede wszystkim fizjoterapią i profilaktyką chorób. Trening medyczny – oparty na świadomej pracy z ciałem to najważniejsze narzędzie mojej pracy. W ramach fizjoprofilaktyki organizuję i prowadzę warsztaty dla kobiet i mężczyzn oparte na koncepcji BeBo®.

Wszystko co oferuję oparte jest na doświadczeniu (również własnym). Codzienne ćwiczenia pomogły mi pozbyć się zespołów bólowych związanych z przeciążeniami dnia codziennego, których jako matka dwójki rozbrykanych dzieci doświadczam na każdym kroku… Świadoma praca z ciałem, koncentracja na nim, traktowanie go z miłością i szacunkiem uwolniły mnie od stresu. Inspirował mnie trening mięśni głębokich. Kolejnym etapem były prace Benity Cantieni dotyczące dna miednicy oraz kształtowania zdrowego ciała. Ta inspiracja zaowocowała podjęciem decyzji, aby zostać instruktorem ćwiczeń dna miednicy. Tak trafiłam na kursy szwajcarskiej metody BeBo® - Trening Dna Miednicy ( metoda rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne).

Ukończyłam kursy i zostałam Certyfikowaną Terapeutką BeBo® – treningu dna miednicy. Cały czas się doskonalę. Na bieżąco szukam nowych inspiracji. Szkolę się…
Prowadzę terapie indywidualne, zajęcia grupowe oraz prozdrowotne treningi personalne dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Uczę świadomej pracy z własnym ciałem.

Pracuję przede wszystkim z osobami dorosłymi oraz seniorami, kobietami szykującymi się do macierzyństwa, kobietami z problemami zdrowotnymi po porodach, kobietami w okresie menopauzy… To co zawsze było i jest najważniejsze w mojej pracy to: przygotowanie merytoryczne, profesjonalizm, pasja, zaangażowanie, doświadczenie, praktyka oraz przyjacielska, domowa atmosfera.

Zobacz Moje wykształcenie